beer-210197_640

Jak powinno się projektować profesjonalne etykiety na opakowania?

Otaczający nas świat przebija się do naszej podświadomości milionami znaków graficznych, których zadaniem jest przekonać nas o wartości poszczególnych produktów, wydarzeń oraz niezliczonych komunikatów informacyjnych. Z każdym rokiem zadanie to jest coraz trudniejsze, o czym doskonale wiedzą właściciele największych marek na świecie. Prześcigają się oni w wymyślaniu coraz to nowszych i ciekawszych etykiet na swoje produkty, aby przyciągnąć uwagę konsumentów na dłużej. Dzisiaj etykiety na opakowania muszą intrygować, ciekawić oraz wciągać klientów w interakcję z produktem. Dlatego jeżeli prowadzisz przedsiębiorstwo, które produkuje jakiś produkt, powinieneś poświęcić swoją uwagę etykietom, które przyozdobią jego opakowanie. Od tego może zależeć Twój przyszły sukces lub porażka…

Jak zaprojektować unikalne etykiety na opakowania?

W większości przypadków projekt etykiety jest powierzany zewnętrznym agencjom marketingowym, lub działowi marketingowemu własnej firmy. Zanim się zdecydujemy na czyjeś usługi w tym zakresie, warto się zastanowić nad celami jakie chcemy osiągnąć poprzez umieszczenie etykiety na opakowaniu naszego produktu. Dla większości działalności oczywistym celem będzie sprzedaż i dostarczenie klientowi odpowiednich informacji o produkcie. Istnieją jednak również inne cele, które warto przemyśleć. Bardzo ważnym elementem będzie zaintrygowanie użytkownika, który stoi przed półką pełną podobnych produktów do naszego. Ten element może zadecydować o wyborze naszego produktu. Nie jest to zadanie łatwe i warto je przedyskutować z wybraną agencją. Pomóżmy jej pracownikom, zrozumieć nasz problem oraz potrzeby klienta, który ma go stosować. Dzięki temu możemy uzyskać olśniewające efekty.

Wybierz odpowiednią metodę produkcji i materiał wykonania.

Dzisiaj klient coraz częściej sięga po towary, które są opatrzone dobrej jakości etykietami, ponieważ ładna etykieta kojarzy mu się z dobrej jakości produktem. Dlatego pamiętaj, aby dobrze przemyśleć ten etap powstawania twoich nalepek na produkt. Etykiety na opakowania powinny być schludne i trwałe, a klej stosowany do ich mocowania powinien doskonale łączyć się z powierzchnią, z którą będzie przylegał. Warto się zastanowić nad różnymi możliwościami wydruku, do których mogą należeć:

  • sitodruk

  • druk offsetowy

  • druk cyfrowy

Pamiętaj o zastosowaniu się do norm bezpieczeństwa…

Bardzo wiele produktów na rynku musi posiadać ostrzeżenia lub informacje temat poszczególnych składników naszego produktu. W niektórych przypadkach nieumieszczenie takiej informacji na naszym produkcie może skończyć się nałożeniem na nasze przedsiębiorstwo mandatu, a także poniesieniem większych konsekwencji, dlatego warto pamiętać o tym elemencie tworzenia etykiet.

Jak widać projektowanie i produkcja etykiet na nasze produkty to proces złożony i warto dobrze przemyśleć temat zanim się go podejmiemy. Jeżeli sami nie mamy ludzi w firmie, którzy znają się na tego typu pracach, nie bójmy się skorzystać z wiedzy i doświadczenia osób, które osiągały już na tym polu pożądane przez nas sukcesy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *