bottle-190462_640

Jak wybrać dobrą drukarnię cyfrową

Ilość drukarni cyfrowych rośnie na rynku jak grzyby po deszczu. Nie ma się czemu dziwić – popyt na ich usługi jest z roku na rok coraz większy. Jednocześnie, konkurują one o klienta dość zażarcie, oferując coraz to niższe ceny i coraz ciekawsze możliwości. Jak jednak wybrać dobrą drukarnię spośród setek różnych ofert tak, by być zadowolonym z realizacji zamówienia?

Dobra drukarnia cyfrowa to przede wszystkim dobry sprzęt

Tego aspektu absolutnie nie da się ominąć. Jeżeli chcemy, by nasze wydruki prezentowały się naprawdę profesjonalnie i okazale, musimy wybrać taką pracownię druku, która wyposażona jest w najnowocześniejsze maszyny wysokiej klasy. Chodzi tu o profesjonalne drukarki laserowe, które przystosowane są do druku w wysokiej rozdzielczości (a pamiętajmy, że im wyższa rozdzielczość, tym większa dokładność i szczegółowość na materiale wyjściowym), na dużych formatach i rozmaitych materiałach. Dobrze też, by owa drukarnia cyfrowa wyposażona była w dużą ilość jednocześnie pracujących maszyn – dzięki temu nasze zamówienie zostanie zrealizowane szybko.

Sam sprzęt to jednak nie wszystko, liczą się też inne kwestie

Bardzo ważny bowiem, jak zresztą wszędzie, jest odpowiedni kontakt z klientem. Istotne, by zostało oddanych kilka kanałów tego kontaktu do wyboru: e-mail, telefon, skype, gadu-gadu i oczywiście, kontakt osobisty. Drukarnia powinna też być otwarta na wszelkie niestandardowe pomysły klienta, gotowa na wzajemne ustalenia. Bardzo ceni się również oferta pomocy profesjonalnego grafika w cenie zamówienia, gdyż czasem może zajść potrzeba poprawienia czegoś w projekcie. Dobra drukarnia cyfrowa to także naturalnie wiele formatów druku do wyboru, wiele rodzajów materiału, szybki czas realizacji zamówień i atrakcyjne rabaty w przypadku zamówień większej ilości sztuk.

Co można zamówić do druku?

W gruncie rzeczy – niemal wszystko. Profesjonalna drukarnia cyfrowa charakteryzuje się bowiem tym, że limitem w kwestii wykonywanych projektów jest praktycznie tylko i wyłącznie wyobraźnia i potrzeba klienta. I tak, do najczęstszych zamówień należą przykładowo:

  • plakaty
  • ulotki
  • wizytówki
  • kopie książek i rękopisów
  • okładki na książki i płyty

Wiele drukarni oferuje także dodatkowe, specjalistyczne usługi, takie jak laminowanie, bindowanie, oprawy prac dyplomowych i tak dalej. Jakby tego było mało, mogą one dla nas wykonać bez większych problemów następujące zamówienia niestandardowe (a podane poniżej to tylko przykłady):

  • fotoksiążki
  • kubki z nadrukiem
  • koszulki z nadrukiem
  • nadruki na płytach CD/DVD
  • różne gadżety reklamowe, typu smycze, breloki, długopisy

Jak więc widać, aby drukarnia cyfrowa była uznana za dobrą, godną zaufania i profesjonalnie podchodzącą do swoich klientów, musi spełniać (przynajmniej w większości) powyższe wytyczne. Taką drukarnię możemy wybierać bez obaw do realizacji naszych zamówień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *