rolls-of-fabric-1767504_640

Niezawodna pomoc przy etykietowaniu produktów

Etykiety obecne są dziś ma wszystkich produktach. Jeśli wybierzemy się do supermarketu, możemy przebierać w ofercie towarów, a każdy z nich ma swoją własną, unikalną etykietę. Nad jej zaprojektowaniem pracuje sztab ludzi zaangażowanych w reklamę danego produktu. Większość z nas to wzrokowcy, którzy kupują „oczami”, wygląd produktu jest więc dla nas bardzo ważny. W ostatnich czasach pojawiła się także możliwość zamówienia etykiet personalizowanych, dla tych, którzy chcą wykazać się odrobiną kreatywności na przykład przy wyborze prezentu śliubnego. Jak tworzone są etykiety? Kto lub co nakleja je na produkty?

Etykieciarka

Etykieciarka jest urządzeniem, które wprowadza etykiety w proces produkcyjny. Posiada aż cztery zespoły: napędowy, detekcji etykiet, detekcji opakowania oraz pozycjonowania produktu. Etykietami, na których najczęściej pracują etykieciarki są etykiety samoprzylepne, które drukuje się na papierze lub folii. Te, które nie mają kleju muszą najpierw przejść dodatkowy proces klejenia. Etykiety samoprzylepne produkuje się na zrolowanej wstędze i w takiej postaci są podawanej etykieciarce. Etykiety powlekane są bezbarwną folią w celu przedłużenia ich trwałości oraz dla walorów estetycznych. Etykieciarka nakleja gotowe już etykiety samoprzylepne lub te powlekane klejem na produkcie, który później znajdujemy na półkach sklepowych.

Rodzaje etykieciarek

Wyróżniamy trzy rodzaje etykieciarek:

  • etykieciarki automatyczne – bardzo wydajne, pracują w ciągach produkcyjnych z przenośnikami;
  • etykieciarki półautomatyczne – pracownik podaje etykiety, które nakleja urządzenie;
  • etykieciarki ręczne – pracownik samodzielnie obsługuje etykieciarkę i nakleja etykietę na każdy produkt oddzielnie; jest to lekkie i poręczne urządzenie do bezpośredniego naklejania etykiet na towary.

Etykieciarki do znakowania kartonów i palet

Istnieją również specjalistyczne etykieciarki do znakowania kartonów i palet. Stosowane są najczęściej na halach produkcyjnych i w magazynach. Są to łatwe w obsłudze urządzenia do drukowana i naklejania etykiet. Używanie tego typu etykieciarek jest proste, nie wymaga zbędnych czynności ruchowych. Najbardziej efektywnie wygląda praca z nimi podczas znakowania kartonów tych samych rozmiarów. Można je aplikować na produkty w ruchu, posiadają ręczną klawiaturę, a często także wersję dla leworęcznych. Istnieją również etykieciarki do automatycznego dwustronnego etykietowania palet. Często zaprogramowane są tak, że ostrzegają o małej ilości etykiet, czy taśmy barwiącej, więc nie musimy się martwić, że nagle etykiet nam zabraknie nam etykiet i produkcja stanie w miejscu.

Niezawodna i prosta w obsłudze

Sama już nazwa brzmi jak nazwa zawodu. Zaletą etykieciarek jest to, że są proste w obsłudze oraz rzadko się psują. Jest to niezawodna pomoc przy znakowaniu produktów, kartonów i palet.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *